امور دفاعی در دولت

لایحه قانون مدیریت خدمات کشوری در دولت به تصویب نهایی رسیده است /نیروهای مسلح پیشنهادهایشان را بدهند

رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور از تصویب نهایی لایحه قانون مدیریت خدمات کشوری در هیات دولت خبر داد و تاکید کرد: دولت می تواند لایحه قانون مدیریت خدمات کشوری را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کند.

جمشید انصاری درخصوص آخرین وضعیت لایحه قانون مدیریت خدمات کشوری گفت: سازمان امور اداری و استخدامی کشور پیشنهادهای خود را درخصوص لایحه قانون مدیریت خدمات کشوری به دولت داده و در کمیسیون های مختلف هیات دولت مورد بحث و بررسی قرار گرفته شده است.

لایحه قانون مدیریت خدمات کشوری در دولت به تصویب نهایی رسیده است

گزارش بررسی طرز کار قوه مجریه در ابلاغ و اجرای قوانین در مجلس قرائت شد.

گزارش کمیسیون اصل 90 مجلس با عنوان «بررسی طرز کار قوه مجریه در ابلاغ و اجرای مصوب (اعم از دائمی و آزمایشی) و تهیه و تنظیم مقرره و آیین‌نامه‌های اجرایی مربوط» در نشست علنی امروز پارلمان قرائت شد.

در مقدمه این گزارش که توسط داود محمدی رئیس کمیسیون قرائت شد آمده است که این گزارش با توجه به پرونده‌های مفتوح در کمیسیون و وصول دهها شکواییه و گزارش درباره 1- عدم ابلاغ به موقع قوانین 2- عدم تنظیم و تدوین آیین‌نامه‌های قوانین 3- عدم ارسال لوایح  لازم برای تمدید قوانین آزمایشی و 4- عدم اجرای قوانین تهیه شده است.

اميرسرتيپ حاتمي در ديدار فرمانده ارتش پاکستان: امنيت پاکستان را امنيت خودمان مي دانيم.

وزير دفاع جمهوري اسلامي ايران با اشاره به توسعه همکاري هاي دوجانبه ايران-پاکستان در راستاي حفظ و تقويت بنيه دفاعي دو کشورگفت: احترام به تماميت ارضي، يکپارچگي و حاکميت ملي کشورهاي منطقه از اصول ثابت سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران است و بر اين اساس امنيت پاکستان را امنيت خودمان مي دانيم.
به گزارش روابط عمومي وزارت دفاع؛ امير سرتيپ حاتمي در ديدار با فرمانده ارتش پاکستان با اشاره به تحولات منطقه اي و بين المللي، حضور ژنرال قمرجاويد باجوا در تهران را تحکيم بخش ثبات، امنيت و توسعه روابط دوجانبه عنوان کرد.

وزیر کشور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور به شورای هماهنگی اجرای سند راهبردی خدمات رسانی به رزمندگان اضافه شدند.

سند راهبردی خدمات رسانی به رزمندگان در تیرماه سال 94 به تصویب هیئت وزیران رسید و به دستگاههای ذیربط ابلاغ شد. به منظور سیاست گذاری و تحقق اهداف این سند، شورای هماهنگی امور رزمندگان با ریاست رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و قائم مقامی وزیر دفاع و عضویت وزارتخانه های تعاون، بهداشت، علوم و ... و نیز مسئولان ارشد از بنیاد شهید و نیروهای مسلح و ... در سند مزبور پیش بینی شده است.

مجاهدت خاموش رزمندگان دیروز در حادثه پلاسکو

خیلی اهل صحبت نیستند و بیشتر کار می‌کنند.

5 روز از حادثه آتش سوزی و فروریختن کامل ساختمان پیر و 15 طبقه پلاسکوی تهران می‌گذرد و هنوز تعداد زیادی از آتش نشانان و شاغلین در این ساختمان زیر حجم انبوهی از آوار باقی مانده و به گفته کارشناسان بعید است از جهنمی که در زیر کوهی از خاک و آهن درست شده، کسی زنده بیرون بیاید.

از همان دقایق شروع حادثه، تمامی تیم‌های امدادی مربوطه از آتش‌نشانی، هلال احمر، نیروی انتظامی و شهرداری وارد منطقه شدند و کار امدادرسانی از همان دقایق ابتدایی آغاز شد ولی حجم سنگین خسارت و گستردگی فاجعه، توان بیستری را طلب می‌کرد.

ابلاغ "تصويبنامه هيات وزيران درخصوص آيين نامه اجرايي قانون اصلاح اختيارات سازمان بسيج سازندگي نيروي مقاومت بسيج سپاه پاسداران انقلاب اسلامي"

  تصويبنامه هيات وزيران درخصوص آيين نامه اجرايي قانون اصلاح اختيارات سازمان بسيج سازندگي نيروي مقاومت بسيج سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در جلسه مورخ ١٣٩٥/١٠/١٢ هیئت وزیران تصویب و با شماره ١٢٨٣٠٠ مورخ ١٣٩٥/١٠/١٥ از سوی معاون اول رییس جمهور ابلاغ گردید.
 

سردار طلایی‌نیک "آئین نامه اجرایی قانون بسیج سازندگی" را تشریح کرد.

سردار رضا طلایی نیک معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع در تشریح آیین نامه اجرایی قانون بسیج سازندگی که در جلسه اخیر هیئت وزیران به تصویب رسید، گفت: در راستای تدبیر فرماندهی معظم کل قوا مبنی بر «تقدم اقدامات سازمان بسیج سازندگی در مناطق دوردست» و به منظور تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، آیین نامه اجرایی قانون اصلاح اختیارات سازمان بسیج سازندگی، توسط وزارت دفاع و با هماهنگی سازمان بسیج و سپاه تهیه و پس از بررسی در کمیسیون‌های ذی‌ربط دولت به تصویب هیئت محترم وزیران رسید.

فرمانده ارتش پاکستان با وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد

ژنرال راحیل شریف فرمانده ارتش پاکستان که به همراه نخست وزیر این کشور به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است با سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان وزیر دفاع کشورمان دیدار و پیرامون مسائل دو جانبه ، منطقه ای و بین المللی گفتگو کرد. به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع ؛سردار دهقان در این دیدار با اشاره به بحران های خسارت بار موجود در منطقه که منشأ آن تروریسم افسار گسیخته است گفت:در سایه اتحاد ، همکاری و تشریک مساعی کشورهای منطقه می توان بر پدیده شوم تروریسم و سایر عوامل ناامنی در منطقه غلبه کرد.