درخواست تشکیل مداوم کلاس‌های آگاه‌سازی قوانین برای کارکنان نیروهای مسلح

رئیس سازمان قضایی استان قم تأکید کرد:اثر مستقیم بی اطلاعی پایوران و سربازان از قوانین در وقوع جرم
سومین نشست فصلی شورای استانی پیشگیری از وقوع جرم قم با حضور فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی برگزار شد.
در ابتدای این جلسه، حسین صیدی رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان قم با اشاره به نقش شوراهای استانی در پیشگیری از جرایم اظهار داشت: اگر نتوانیم اقدامات خود را در جهت کاهش جرم هماهنگ سازیم در پیشگاه خداوند مسئولیم.
وی با اشاره به اثر مستقیم بی اطلاعی پایوران و سربازان از قوانین، در وقوع جرم و بزه خواستار تشکیل مداوم کلاس های آگاه سازی قوانین برای کارکنان نیروهای مسلح استان شد.
صیدی همچنین از فرماندهان خواست نظراتشان را درباره بازدارندگی احکام دادگاه های نظامی قم به سازمان قضایی نیروهای مسلح استان منعکس نمایند.
در این جلسه همچنین کمال فرهنگ نیا دادستان نظامی استان قم نیز در سخنانی اظهار داشت: همکاری، همدلی و همگرایی سازمان قضایی و فرماندهان باعث می شود که زمینه ارتکاب جرم در یگان ها کاهش پیدا کند.
وی تأکید کرد: ما انتظار داریم که یگان های نظامی و انتظامی رابطین خود را فعال کنند تا پیگیری لازم در خصوص اجرای دستورات قضایی و پرونده ها داشته باشند.
دادستان نظامی استان قم کوتاهی در اجرای دستورات قضایی را جرم دانست و اظهار داشت: هدف ما این است که با همدلی و همگرایی کارها به پیش برود اما اگر به رغم تذکرات مکرر، ضابطان کوتاهی نمایند مجبور به برخورد قضایی هستیم.

موقعیت خبر: 
صفحه اول
دسته بندی: